Ile mogę schudnąć w skali miesiąca?

Tempo zależy od pracy Twojego ciała, jednak średnio jest to utrata 3-5 kg w skali miesiąca.
Wszystko zależy od kilku czynników, od tego jak dotychczas traktowałaś/łeś swój organizm.

    Ile razy zastosowana była dieta niedoborowa (forma głodówki) i z jakim skutkiem. Im więcej razy organizm zmuszony był odtwarzać swoje zapasy (efekt jo-jo), tym trudniej będzie Ci chudnąć.

    Jaki jest Twój obecny sposób odżywiania. Co jesz, ile jesz, jak jesz i kiedy jesz. Im gorsze masz przyzwyczajenia, tym trudniej będzie Ci podjąć wyzwanie.

    Ile masz lat. Im młodsza osoba, tym lepszą ma przemianę materii.

    Jaki jest Twój poziom aktywności i jaka jest kondycja Twojej masy mięśniowej.

    Stan zdrowia, w szczególności niedoczynność tarczycy, chora wątroba, czy cukrzyca. Ważne też będą inne choroby, które wymagają specjalnej diety.

    Na samym końcu - obciążenia genetyczne. Bardzo często mylone z tzw. "chorobą jednego garnka". Czyli winą za nadwagę obciąża się geny, "bo mamusia miała nadwagę, bo babcia miała nadwagę, bo prababcia miała nadwagę..." W rzeczywistości, często osoby te przekazały nam tylko niezbyt dobre przyzwyczajenia kulinarne.

Na czym polega program odchudzania?

Nie ma jednej diety dla wszystkich, tak jak nie ma dwóch identycznych ludzi. Mamy różne geny i różne skłonności organizmu do gromadzenia tkanki tłuszczowej. Inne są też przyczyny nabierania masy ciała. Jedni tyją od węglowodanów, inni od tłuszczy. Nie zawsze chodzi tylko o kalorie.

Kluczem do pozbycia się nadwagi na stałe, jest rozpoznanie potrzeb swojego ciała. Prawidłowo ułożona dieta, umożliwi Twojemu organizmowi maksymalne wykorzystanie dostarczonego pożywienia, bez zbędnych złogów metabolicznych.
Na podstawie przesłanej ankiety, konsultant prześle Ci wskazówki dietetyczne. Nie są to przepisy, ale raczej zasady do jakich należy się stosować. Do tego otrzymasz listę niezbędnych dla Ciebie suplementów wraz z kosztorysem.