Równie ważnym problemem jak nadwaga jest niedowaga.

Wielu zadaje sobie pytanie jak przytyć?
O ile można poprzez odstawienie posiłków zrzucić szybko parę kilogramów, co niestety nie jest za zdrowe dla naszego organizmu, to przybranie nawet kilku kilogramów może być wielkim problemem.
Wiedzą o tym doskonale osoby, których ta sprawa dotyczy.

Niedowaga może wynikać z kilku powodów:

    choroba lub stan pochorobowy
    złe odżywianie (zły zestaw spożywanego jedzenia)
    za mało jedzenia (brak jedzenia lub świadome głodzenie się)
    nadmierne zużycie energii (ciężka praca fizyczna)
    problemy z trawieniem, wchłanianiem lub z transportem międzykomórkowym składników odżywczych.

 

Jak wynika z naszych doświadczeń w tym zakresie i badań najczęściej mamy do czynienia z tym ostatnim podpunktem i aby poprawić te procesy niezbędnym jest wprowadzenie do diety produktów, które oczyszczają organizm i dożywiają go.

Koncepcja Odżywiania Komórkowego, zakłada dostarczenie wszelkich niezbędnych składników do każdej komórki naszego ciała w każdym układzie.
Istotą tej koncepcji jest zapewnienie prawidłowego działania trzech procesów: trawienia, wchłaniania i transportu do komórek.

Realizowane jest to przez dostarczenie odpowiedniego pokarmu, który oprócz białka sojowego, oparty jest głównie na mikroelementach odżywczych i ziołach. Pokarm ten oprócz dożywiania, wspomaga również oczyszczenie organizmu ze złogów i toksyn.

W przypadku osób z nadwagą, tak potraktowany organizm, przy równoczesnym ograniczeniu ilości kalorii wraca do równowagi i zaczyna prawidłowo spalać nadmiar zgromadzonego tłuszczu.

W przypadku osób z niedowagą, dostarczony dodatkowo, poza normalnym jedzeniem, pozwala odbudować organizm. W przypadku wszystkich osób komórki stają się zdrowsze i silniejsze. Powstają z nich nowe, zdrowe i silne komórki, które z czasem zastępują stare i osłabione. Następuje stopniowa odnowa biologiczna organizmu. Ciało jest silniejsze, zdrowsze, sprawniejsze, odporniejsze na choroby. Stałe, właściwe odżywianie i bieżące oczyszczanie z toksyn i ubocznych produktów przemiany materii (głównie wolnych rodników) sprawia, że procesy starzenia nie przebiegają tak jak u innych osób.

Podstawą tego dodatkowego odżywiania jest tu koktajl na bazie białka sojowego, który ma w sobie wszystkie niezbędne elementy odżywcze i dożywia ciało. Białko wzmacnia mięśnie i to właśnie masa mięśniowa rośnie, bo przecież nie chodzi o to, by obrosnąć w tłuszcz, a właśnie "zbudować" ciało. Mamy przecież wyglądać pięknie. Do tego potrzebne są także witaminy i minerały, ważne m.in. w procesie przyswajania białka i błonnik, żeby oczyścić jelita, a tym samym poprawić wchłanianie.

Koktajl pije się 3 x dziennie jako deser po posiłku, do tego witaminy, a 30 minut później - błonnik. To proste, a produkty zrobią swoje.

Dodatkowo dobrym rozwiązaniem jest poszerzenie zestawu o takie produkty jak:

Napój Aloesowo-ziołowy, Cell Activator oraz Herbatka NRG, które wspomogą pracę naszego organizmu w celu osiągnięcia właściwego celu.

źródło: mojadieta.pl