Wydaje się, że odpowiedź jest prosta. Ograniczyć spożywanie wysokokalorycznych posiłków i więcej się ruszać. Biorąc sobie do serca te dwie popularne rady i próbując je realizować napotykamy jednak na różnego rodzaju pytania i problemy. Żeby odnieść sukces potrzeba czegoś więcej niż tylko liczenia kalorii. Jadłospis musi być dopasowany do Ciebie. Niektóre naukowe doniesienia mówią, że nie: tyje się nie tylko z nadmiaru jedzenia, ale też z jego braku. U osób, które jedzą małe racje pokarmowe, obniża się tempo metabolizmu.

Tak więc żeby schudnąć nie wystarczy tylko przejść na pierwszą lepszą dietę. Okazuje się, że trzeba się zaangażować również i umysłowo.

Po pierwsze wyznacz sobie wyraźny cel do jakiego dążysz oraz cele pośrednie. Aby tego dokonać konieczne są dokładne pomiary parametrów ciała (masa ciała, tkanki tłuszczowej, BMI).

Dokładnie przemyśl i wyznacz termin rozpoczęcia procesu odchudzania. Postaraj się dopasować metodę odchudzania do swojego organizmu. Pamiętaj, aby dieta dostarczała dużej ilości składników odżywczych, których potrzebujesz. Konieczne jest tu zdobycie wiedzy na temat prawidłowego odżywiania. Umożliwi to odchudzanie bez uczucia głodu.

Istotna jest też wiedza o aktywności fizycznej, jaki sport jest odpowiedni do zrzucenia kilogramów z danej partii ciała.

Obserwuj siebie, swoje samopoczucie, zachowanie organizmu i wybieraj dla siebie to, co najlepsze. Wszystko oczywiście w drodze rozsądku. Uważaj, bo bardzo często oferowane szybkie diety odchudzające obiecujące szybki spadek wagi to przepis na zniszczenie sobie zdrowia i organizmu. Pamiętaj, że skuteczne odchudzanie to odchudzanie w zgodzie z potrzebami ciała.