Jak schudnąć?

Wydaje się, że odpowiedź jest prosta. Ograniczyć spożywanie wysokokalorycznych posiłków i więcej się ruszać. Biorąc sobie do serca te dwie popularne rady i próbując je realizować napotykamy jednak na różnego rodzaju pytania i problemy. Żeby odnieść sukces potrzeba czegoś więcej niż tylko liczenia kalorii. Jadłospis musi być dopasowany do Ciebie. Niektóre naukowe doniesienia mówią, że nie: tyje się nie tylko z nadmiaru jedzenia, ale też z jego braku. U osób, które jedzą małe racje pokarmowe, obniża się tempo metabolizmu.

Tak więc żeby schudnąć nie wystarczy tylko przejść na pierwszą lepszą dietę. Okazuje się, że trzeba się zaangażować również i umysłowo.

Po pierwsze wyznacz sobie wyraźny cel do jakiego dążysz oraz cele pośrednie. Aby tego dokonać konieczne są dokładne pomiary parametrów ciała (masa ciała, tkanki tłuszczowej, BMI).

Dokładnie przemyśl i wyznacz termin rozpoczęcia procesu odchudzania. Postaraj się dopasować metodę odchudzania do swojego organizmu. Pamiętaj, aby dieta dostarczała dużej ilości składników odżywczych, których potrzebujesz. Konieczne jest tu zdobycie wiedzy na temat prawidłowego odżywiania. Umożliwi to odchudzanie bez uczucia głodu.

Istotna jest też wiedza o aktywności fizycznej, jaki sport jest odpowiedni do zrzucenia kilogramów z danej partii ciała.

Obserwuj siebie, swoje samopoczucie, zachowanie organizmu i wybieraj dla siebie to, co najlepsze. Wszystko oczywiście w drodze rozsądku. Uważaj, bo bardzo często oferowane szybkie diety odchudzające obiecujące szybki spadek wagi to przepis na zniszczenie sobie zdrowia i organizmu. Pamiętaj, że skuteczne odchudzanie to odchudzanie w zgodzie z potrzebami ciała.

Na czym polega program odchudzania?

Nie ma jednej diety dla wszystkich, tak jak nie ma dwóch identycznych ludzi. Mamy różne geny i różne skłonności organizmu do gromadzenia tkanki tłuszczowej. Inne są też przyczyny nabierania masy ciała. Jedni tyją od węglowodanów, inni od tłuszczy. Nie zawsze chodzi tylko o kalorie.

Kluczem do pozbycia się nadwagi na stałe, jest rozpoznanie potrzeb swojego ciała. Prawidłowo ułożona dieta, umożliwi Twojemu organizmowi maksymalne wykorzystanie dostarczonego pożywienia, bez zbędnych złogów metabolicznych. Na podstawie przesłanej ankiety, konsultant prześle Ci wskazówki dietetyczne. Nie są to przepisy, ale raczej zasady do jakich należy się stosować. Do tego otrzymasz listę niezbędnych dla Ciebie suplementów wraz z kosztorysem.

Jaką mam gwarancję, że schudnę?

Masz 30 dni, żeby się przekonać, czy to co obiecujemy ma pokrycie w faktach. Jeśli będziesz chciał/a zrezygnować, możesz odesłać nam wszystkie opakowania po suplementach, a my zwrócimy Ci pieniądze na wskazane przez Ciebie konto.

Ile mogę schudnąć w skali miesiąca?

Tempo zależy od pracy Twojego ciała, jednak średnio jest to utrata 3-5 kg w skali miesiąca.

Wszystko zależy od kilku czynników, od tego jak dotychczas traktowałaś/łeś swój organizm.

  • Ile razy zastosowana była dieta niedoborowa (forma głodówki) i z jakim skutkiem. Im więcej razy organizm zmuszony był odtwarzać swoje zapasy (efekt jo-jo), tym trudniej będzie Ci chudnąć.
  • Jaki jest Twój obecny sposób odżywiania. Co jesz, ile jesz, jak jesz i kiedy jesz. Im gorsze masz przyzwyczajenia, tym trudniej będzie Ci podjąć wyzwanie.
  • Ile masz lat. Im młodsza osoba, tym lepszą ma przemianę materii.
  • Jaki jest Twój poziom aktywności i jaka jest kondycja Twojej masy mięśniowej.
  • Stan zdrowia, w szczególności niedoczynność tarczycy, chora wątroba, czy cukrzyca. Ważne też będą inne choroby, które wymagają specjalnej diety.
  • Na samym końcu - obciążenia genetyczne. Bardzo często mylone z tzw. "chorobą jednego garnka". Czyli winą za nadwagę obciąża się geny, "bo mamusia miała nadwagę, bo babcia miała nadwagę, bo prababcia miała nadwagę..." W rzeczywistości, często osoby te przekazały nam tylko niezbyt dobre przyzwyczajenia kulinarne.